Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hyeres - informace o letovisku

Hyères, nejjižnější město jižní Provence leží na úpatí pohoří Maury, přímo naproti Zlatým ostrovům. Letovisko Hyeres se nachází na jihu Azurového pobřeží, 46 km západně od střediska St. Tropez. Středověké městečko, jemuž dominuje hrad, je obehnáno městskými hradbami a protkáno sítí malebných uliček. Město palem, jak se mu také přezdívá, je již dlouhá léta oblíbeným lázeňským střediskem, vyhledávaným známými osobnostmi. V roce 2006 město získalo prestižní mezinárodní ocenění Modrou vlajku za čistotu prostředí.

Nejteplejší částí Azurového pobřeží je jeho nejjižnější část – poloostrov u města Hyéres. Poloostrov je poměrně úzký. Při pobřeží u jedné strany vede silnice, ze které máte výhled na moře s písečnými plážemi. Po druhé straně silnice uvidíte saliniště, ze kterých se získává odpařováním mořská sůl.

Na náměstí Place St-Paul si vychutnáte ohromný panoramatický výhled na středověké opevnění města, dále uvidíte kopec Costabelle a záliv Golfe de Giens. Za zmínku stojí kostel sv. Ludvíka (Eglise St-Louis), což je bývalý klášterní kostel ze 13. století. Na náměstí Clemenceau najdete středověký strážný domek Porte Massilon. Přes středověký strážní domek se dostanete do starého města s ulicemi šplhajícími do strmých svahů, nádhernými zahradami a výhledy na moře. Věž Tour St.-Blaise z 12. století a kostel Église de St.-Paul vypovídají o dřívějším významném postavení tohoto města.

Hyeres je skvělým místem pro milovníky pláží, koupání a vodních sportů, ale také pro milovníky cyklistiky. Dlouhé pobřeží a krásné pláže si zajisté zamilujete, stejně jako možnost koupání v zátoce. Hyeres nabízí 39 km dlouhé pláže včetně poloostrova Giens a ostrovů Iles d´Or. Pláže v Hyeres jsou písečné, oblázkové i skalnaté. V Hyeres se můžete věnovat potápění či plachtění (je zde i škola plachtění), dále rybaření a cyklistice. Je zde mnoho cyklistických cest. V Hyeres je i půjčovna kol. V La Londe Les Maures (15 km od Hyeres) jsou tenisové kurty a golfové hřiště s 18 jamkami. Hyeres je ideálním místem pro relaxační rodinnou dovolenou.

Toto městečko je výborným výchozím bodem k návštěvám Zlatých ostrovů a také nejstarším přímořským letoviskem Azurového pobřeží. Rekreanti sem jezdili už od 17. století, a dobře věděli proč. Tenkrát to byl teprve počátek mořských lázní, které jsou v dnešní době rozšířeny po celé Riviéře. Městečko spojuje v sobě celou řadu superlativů - je nejzápadnějšími, nejjižnějšími a nejstaršími mořskými lázněmi na celé Francouzské riviéře.

Tipy na výlety

Iles d´Hyeres - česky Zlaté ostrovy jsou krásně vidět ze zříceniny hradu nad městem. Tři exotické ostrovy Porquellos, Ile de Levant a Port-Cros leží mezi St. Tropez a Toulonem.

Největší a nejvíce přístupný z ostrovů je Porguellos, který se zároveň může pochlubit i nejbarvitější historií. Původně ostrov se stal sídlem Františka I. Po pirátských nájezdech se ostrov stal baštou pirátů. Nyní je to „bašta“ surfařů, protože v rámci Azurového pobřeží najdete dostatečné vlny právě tady.

Ile du Lévant byl původně osídlen mnichy, ti by dnes při pohledu na ostrov asi byli velice překvapeni. Ostrov je totiž sídlem Héliopolie, což je nejstarší evropská organizace nudistů (au naturel).

Port-Cros je nejmenší a nejdrsnější. Na celé ploše ostrova se rozkládá Národní park. Sídlí zde na 114 druhů ptáků a 602 druhů rostlin. Celý ostrov je přístupný po zaplacení vstupu do parku a určitě zde strávíte pěkný den, zcela odlišný od klasického slunění se na pláži a koupání.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie