Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Eygalieres - informace o obci

Malá klidná vesnice Eygalieres se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Eygalieres najdete jen 10 km jiho-východně od St Rémy de Provence, 15 km od Cavaillon a 16 km od Baux de Provence. Eygalieres je ideálním místem dovolené pro všechny milovníky pěší turistiky a jízdy na horském kole.

Eygalieres nabízí návštěvníkům řadu pamětihodností, které stojí za vidění. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, je zde zajímavé muzeum. Oblíbená jsou zejména letní představení a boulodrom. Eygaliere je vhodný výchozí bod pro početné exkurze do okolí. V bezprostředním okolí městečka se nachází množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Les Baux-de-Provence byla kdysi pevností mocných a hrdých hrabat z Baux. Zřícenina feudální citadely Les Baux se tyčí nad bílými vápencovými útesy pohoří Les Alpilles. Do Ville Morte (Mrtvé město) mohou návštěvníci vejít skrze Tour du Brau ze 14. století, kde sídlí hradní muzeum. Vesnice pod citadelou pochází z větší části z 16. – 17. století, s množstvím renesančních kaplí a sídel, ve kterých jsou dnes umístěna různá muzea.

Ne nadarmo se titěrné pohoříčko les Alpilles – Alpičky o délce 15 km a výšce 300 m pyšní jménem odvozeným od celého masivu. Je to důvěrné označení pro pohoří, které i při své malosti, symbolizuje celou velikost Alp. Naleznete tu zubaté hřebeny i oblé vrchy podhůří. Skalní stěny s převisy a okny. Úzké rokle i široká údolí. Jen ledovce tu nenajdete. Vody vůbec je tu málo. I když starý most přes vyschlé koryto dává tušit, že tu někdy voda bývá, nebo snad bývala.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie