Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Ciotat - informace o letovisku

La Ciotat je krásné pobřežní městečko s přístavem situované přímo u moře, ležící asi 37 km od Toulon a 37 km od Marseille. Jeho zvláštního světla využili bratři Lumierové k natočení svého prvního filmu v r. 1895, a proto se mu také říká město světla.

Zde začínají překrásné zátoky – calangues – tvarované větrem a vlnami a zařezávající se hluboko do pevniny podobně jako norské fjordy. V místě jsou k dispozici veškeré služby zajišťující spokojenost návštěvníků, nechybí bazén a možnosti rajtování. Sportovní přístav nabízí vodní sporty včetně vodního lyžování. Vyznavači tenisu i golfu si zde také přijdou na své.

Jen několik set metrů od loděnice si můžete prohlédnout calangues de Muguel a Figuerolles s okrovým zabarvením skal, podobně jako je to v pohoří Luberon, zatímco zátoky kolem Marseille jsou z bílého vápence. Vítr a moře zformovaly tyto skály do bizardních útvarů, když proplouváte zátokou Figuerolles,  nestačíte se divit. Muguel vám zase poskytne pocit, že se procházíte uprostřed původní středomořské vegetace. V 19. století byl zde založen přírodní park, aby se zamezilo vymizení některých chráněných a ohrožených druhů rostlin.

Tip na výlet

Při cestě po pobřeží do Cassis budete přejíždět nejvyšší útesy Evropy Canaille (362 m) a Subeyran (399 m), otevře se vám odtud panorama na členité pobřeží. Cassis je kouzelný typicky provensálský rybářský přístav mezi zátokami a pod ohromným útesem Canaille s příjemnou pláží z hrubšího písku hned naproti přístavu. Nad přístavem se vypíná hrad, postavený hrabaty z Baux v 13. a 14. stol., který poskytoval místním obyvatelům ochranu proti barbarským nájezdům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie