Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gordes - informace o obci

Gordes je historické městečko rozprostírající se v kopcích Provence uprostřed vápencového pohoří Lubéron. Gordes je skalní vesnice a malé administrativní území v Provence na jihu Francie. Vesnice je proslulá především pro svůj neodolatelný provensálský ráz. Nejnavštěvovanější a nejkrásnější vesnice Francie leží na pahorku. Je situována na jednom z vrchů pohoří Les Mont de Vaucluse. Vesnici hrozilo v polovině minulého století vylidnění, ale pak ji objevili umělci a intelektuálové a s nimi přišli turisté.

Vesnice je postavena přímo na skále, takže je odsud překrásný výhled do celého kraje. Malebná vesnice Gordes se krčí pod nádherným zámkem z 16. století, ve kterém se nachází výstava současného umění. Uprostřed vesnice stojí hrad, jehož počátky lze vysledovat z roku 1013. Později byl přestavěn v renesančním stylu. Všechny budovy vesnice jsou vyrobeny z tradičního provensálského materiálu – kamene.

Gordes je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. V Gordes se bude líbit všem milovníkům turistiky. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, je zde muzeum a řada pamětihodností. Každé úterý se zde koná pravidelný provinční trh. V létě mohou návštěvníci využít tenis či rajtování. V okolí Gordes se nachází množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Přímo na sever od vesnice Gordes se nachází cisterciácké opatství Abbaye de Sénanque, jehož kaple a křížová chodba ze světlého kamene známá svou románskou architekturou kontrastují s okolními levandulovými poli. Nedaleká vesnice Village des Bories je skanzenem starověkých obydlí vybudovaných na neolitických principech, z nichž některá byla obydlena ještě ve 20. století.

Gordes najdete 17 km severo-východně od Cavaillon a 40 km východně od Avignon. Úrodné údolí táhnoucí se od Bollene na severu k Avignonu na jihu, přes Orange, Cavaillon a Carpentras je oblast (Côtes du Rhône) známá tradicí vinařství.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie