Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ménerbes - informace o obci

Malá útulná vesnice Ménerbes se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Ménerbes leží v nadmořské výšce 224 m, na vyvýšeném místě, 15 km východně od Cavaillon, 23 km od Apt, 42 km od Avignon.

Ménerbes nabízí řadu zajímavostí, které stojí za vidění. Za pozornost stojí mimo jiné Dolmen de Pitchoun, dům lanýžů a vína La Maison de la Truffe et du vin du Lubéron, rezidence, kterou vlastnili Nicolas de Stael i Picasso.

Vaší pozornost by nemělo ujít také Muzeum vývrtek, které založil starosta města – pan Yves Rousset-Rouard. Dnes má pan Yves v muzeu na 1200 vývrtek. Je zajímavé sledovat jejich vývoj. Dříve se totiž láhve zátkovaly jen kvůli transportu, teprve později se přišlo na to, že by špunt mohl pomáhat i zrání vína. Ostatně vynálezce tohoto praktického nástroje byl také Francouz.

Bývalá pevnost Hugenotů se vypíná na kopci nad krajem. Z vrcholu hradu se otevře nádherné panorama na okolní krajinu. Ve Vauclusách ojedinělý dolmen Pichouno dokazuje, že vesnice Ménerbes byla osídlena již v prehistorických dobách. Při vykopávkách se našly pozůstatky románských vil a hřbitova. Perfektně zrestaurovaná starobylá šlechtická sídla se dnes stala sídly známých umělců, herců, hudebníků a spisovatelů. Také Picasso zde měl jednu ze svých rezidencí.

Ménerbes hrálo hlavní roli v knize Rok v Provence od britského spisovatele Petera Maylea. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, je zde také půjčovna horských kol. V Ménerbes a jeho bezprostředním okolí si přijdou na své zejména milovníci turistiky a jízdy na horském kole.

Tipy na výlety
Lubéron tvoří vápencové pohoří táhnoucí se od Manosque k Cavaillonu a údolí na obou jeho stranách. Pohoří Grand Lubéron na východě bylo vyhlášeno národním přírodním parkem, jehož centrem je malé městečko Apt. V Maison du Parc v Aptu můžete zhlédnout videoukázky či získat informace o zdejších pěších túrách, přírodě a vegetaci.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie