Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Antibes - informace o letovisku

Oblíbené prázdninové letovisko Antibes leží na Francouzské riviéře 12 km východně od Cannes. Poloostrov Cap d´Antibes zůstává stále jedním ze skutečně mimořádných koutů na Azurovém pobřeží. Samotné Antibes jsou starobylým městem ležícím naproti Nice přes zátoku Baie des Anges. Antibes působí jako malá zmenšenina Nice. Historické centrum s hradbami, ožívající hlavně večer, přechází v moderní město. Žije zde kolem 72 tisíc obyvatel. Antibes je město ležící 50 km od St Raphael, 95 km od St Tropez, 80 km od hranic Itálie.

Za zmínku stojí místní přístav. Je poměrně velký a kotví tu přepychové jachty a několikaposchoďové luxusní soukromé výletní lodě. Za prohlídku stojí ve městě Antibes také Marineland, což je vlastně mořská ZOO. Seznámíte se tu s řadou mořských živočichů, zblízka si prohlédnete žraloky, delfíny, kosatky, lachtany a jiné. Profesionální cvičitelé vám předvedou vystoupení s delfíny či kosatkami. Hned vedle Marinelandu se nachází akvapark, lunapark a motýlí farma.

Nad přístavem se nachází staré město, bludiště úzkých ulic s jedním z nejlepších trhů regionu, který se zde koná každé ráno. Nad hradbami tyčícími se nad mořem se rýsuje Château Grimaldi z 16. století. Zde po 2. světové válce získal Picasso ateliér a z vděčnosti daroval městu své malby, kresby a keramiku z té doby. V zámku dnes sídlí Musée Picasso a díla tohoto malíře jsou umístěna v třpytivém světle, které se sem line okny od moře. Muzeum historie a archeologie vystavuje ve dvou rozlehlých místnostech s valenou klenbou řecké, římské a další objevy.

Město Antibes plynule přechází v část nazvanou Cap d' Antibes. Tento poloostrov lze částečně objet autem nebo obejít pěšky po stezce, která vede skalami při pobřeží. Zdejší oáza klidu se stala domovem řady nejbohatších lidí, kteří si zde za vysoké zdi ukryli svá luxusní sídla.

V městečku oceníte příjemné večerní procházky historickým centrem a přístavem s luxusními jachtami, písčité i oblázkové pláže a pestrý noční život. Výhled z hradeb na osvětlenou pevnost nebo lodní výlet na Cap d´Antibes s přepychovými vilami v kvetoucích zahradách zůstanou jistě dlouho ve vzpomínkách každého, kdo stráví dovolenou v Antibes.

Zdejší veřejné pláže, ač většinou skalnaté jsou skvělé, zejména Plage de la Sales na východním pobřeží nebo malá Plage de la Garoupe. V létě vám tu bude k dispozici bazén a aquapark, je zde sportovní přístav. Návštěvníci Antibes se mohou věnovat potápění, plachtění či vodnímu lyžování. Letovisko dále nabízí tenis, golf, rybaření či pronájem člunů.

Za noční zábavou se mládež vydává do sousedního města Juan Les Pins, ale vy můžete samozřejmě i kamkoliv jinam i v samotném Antibes. Při toulkách večerním městem určitě neodoláte všem vůním a barvám a ochutnáte nejrůznější ryby, mušle, šneky a další speciality se saláty a hlavně olivovým olejem a místními olivami. Pokud chcete navštívit nějaké město na Azurovém pobřeží, ale vyhnout se davům turistů, pak je Antibes správnou volbou. Antibes je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie