Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montauroux - informace o obci

Klidná vesnice Montauroux se nachází v regionu Azurové pobřeží, na jihovýchodě Francie. V Montauroux vás zaujme typický provensálský charakter, krásná příroda a možnost věnovat se různým sportovním aktivitám. Montauroux leží v nadmořské výšce 150 - 434 m, na vyvýšeném místě a je vzdálen jen 20 km od Grasse, 30 km od Fréjus, 30 km od Saint Raphael.

Vesnice Montauroux si uchovala typický charakter s úzkými ulicemi a starými domy. V Montauroux jsou veškeré služby k dispozici, je zde i kino. Za vidění stojí Balcon de l´Estérel nebo jezero St Cassien o rozloze 15 km a s umělou nádrží 430 ha. Zajímavostí je, že v místní kapli na hřbitově je pochován pan Dior. Návštěvníci se zde mohou věnovat kánoím, plachtění a rybaření. V okolí Montauroux je řada turistických cest a možností pro túry na horském kole.

Tipy na výlety

Montauroux je ideálním výchozím místem v blízkosti středozemního moře, vhodné pro prohlídky celé této překrásné oblasti. V 18. století bylo Grasse už světovým centrem kosmetiky a tím zůstalo dodnes. Okolní krajina kolem Grasse je zaplavena voňavými lány květin. Zlatá mimosa pokrývá svahy v lednu a únoru, v létě ji pak střídají růže a levandule a na podzim jasmín.

Na sever od Grasse vás kouzelná silnice podél skalnatých roklí a hučících vodopádů soutěsky Gordes du Loup zavede až nahoru do Gourdonu, jedné z nejmalebnějších vesnic na kopci (villages perchés) v tomto regionu. Z příjezdové cesty můžete spatřit několik set metrů vysoký strmý sráz pod hradbami gourdonského hradu a stejně tak vzrušující je i pohled shora.

Ve zdejším hradu, obklopeném terasovými formálními zahradami ze 17. století, umístěnými na okraji útesu, nyní sídlí Musée des Arts Décoratifs et de la Modernité. Toto muzeum je věnováno modernismu a vyzdobeno ve stylu art deco s nábytkem a koberci od známých návrhářů a architektů současnosti.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie