Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lourmarin - informace o obci

Vesnice Lourmarin se nachází v regionu Provence, na jiho-východě Francie. Městečko leží asi 50 km východně od Avignon, 26 km od Forcalquier a jen 15 km od Apt. Lourmarin nabízí návštěvníkům řadu pamětihodností a kulturních akcí, které stojí za vidění.

Lourmarin leží na ose Marseille – Apt uprostřed vinic, olivových a mandloňových hájů, s typickou provensálskou středověkou architekturou, kostelem se třemi zvony a hradem opuštěným už ve 14. stol. Objekt byl později sídlen Valdénskými, z něhož je přístupná pouze renesanční část se zvláštním schodištěm a zařízenými pokoji. Na zdejším hřbitově odpočívá zdejší rodák spisovatel Albert Camus.

Za pozornost stojí mimo jiné renesanční zámek Villa Médicis z 16. století, páteční trhy či každoroční letní Mezinárodní klavírní festival v Roque d´Anthéron. Veškeré služby jsou k dispozici v místě. V létě se mohou návštěvníci věnovat hraní tenisu, minigolfu, rajtování či rybaření (s povolením).

Tipy na výlety
V okolí Lourmarin je množství turistických cest a cyklostezek. V nedalekém Cadenet je jezero s pláží a možností plachtění. Skály, které jsou nedaleko Buoux a tudíž jakoby ve stínu, se tyčí nad silnicí směrem z Buoux na Lourmarin. Jedná se vlastně jen o jeden, co do převislosti ovšem gigantický, sektor. Najdete zde táhlé převislé lezení, to znamená hodně vytrvalostní cesty.

Malé městečko Apt je centrem pohoří Grand Lubéron, které bylo vyhlášeno národním přírodním parkem. V Maison du Parc v Aptu můžete zhlédnout videoukázky či získat informace o zdejších pěších túrách, přírodě a vegetaci.

Sever tohoto regionu brázdí Lubéronské pohoří, které se zvětší části rozkládá v departementu Vaucluse. Strmé rokle a jeho údolí jsou pokryta dubovými lesy. Na jihu se mnohem úrodnější půda svažuje k řece Durance.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie