Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orange - informace o městě

Orange leží v srdci známé vinařské oblasti Cotes du Rhone, Chateauneuf du Pape a Gigondas. Rušné historické město Orange se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Orange, ležící v údolí řeky Rhône na bývalé římské cestě Via Agrippa, bylo a stále ještě je branou mezi severem a jihem.

Město Orange stojí za to navštívit pro jeho obdivuhodný římský odkaz. Za vlády císaře Augusta bylo vzkvétajícím městem, asi třikrát větším než dnes, s chrámy, lázněmi, stadionem a dalšími úžasnými budovami.

Historie města Orange je dlouhá a sahá až k Římanům. Město nabízí několik historických skvostů, například monumentální 19 metrů vysoký vítězný oblouk, který Římané postavili už 20 let před Kristem. Další zajímavostí je obrovské římské divadlo z dob Augustových, do něhož se původně vešlo až 8 tisíc diváků. Je zde vynikající akustika a divadlo je nádherným prostředím pro koncerty i opery každoročního červencového hudebního festivalu.

Orange je ideálním místem pro všechny milovníky kultury, pěší turistiky a výletů na kolech. V obci je k dispozici půjčovna kol a horských kol. V létě mohou návštěvníci v Orange využít možnost koupání v bazénu a golfové hřiště. V okolí Orange je množství turistických a cyklistických cest.

Tipy na výlety
Zkuste si vystoupat na kopec nad městem ke zřícenině středověkého hradu (z 12. století) a prohlédněte si Orange z vrchu – pohled stojí za to. Směrem na jih se nachází Châteauneuf-du-Pape, zámek postavený papeži, s nejlepšími vinicemi v oblasti Côtes du Rhône.

Z Orange vás silnice navede téměř sama do Avignonu, srdce kraje a jednoho z nejkrásnějších měst ve Francii. Nabízí nejen mnohé památky a malebná zákoutí, ale i nejrůznější bistra, kavárny a restaurace.

Dvacet šest kilometrů na západ od města Avignon leží proslulý Pond du Gard, zbytek římského akvaduktu postaveného 19 let před Kristem Agrippou, zetěm proslulého císaře Augusta. Až se před vámi objeví tři patra úctyhodné stavby klenoucí se 49 metrů nad řekou, na vlastní oči uvidíte, jak vysoká byla úroveň technických dovedností Římanů.

 

Kontextová reklama.

Za nejkrásnějším divadlem do Orange

Za nejkrásnějším divadlem do Orange

Asi 20 kilometrů od Avignonu se na jihu Francie nachází staré město Orange, které opatruje jedny z nejvýznamnějších římských památek v zemi. Za římského císaře Augusta bylo totiž vzkvétajícím městem s fórem, chrámem a divadlem. Díky těmto stavbám bylo v roce 1981 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie