Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gréoux les Bains - informace o letovisku

Termální lázně Gréoux les Bains se nacházejí v regionu Provence, na jihovýchodě Francie. Gréoux les Bains leží v nadmořské výšce 360 m, 65 km od Aix-en-Provence, 70 km od Digne les Bains, 70 km od Draguignan. Na své si zde přijdou zejména milovníci pěší turistiky a jízdy na horských kolech.

Gréoux les Bains je lázeňské městečko, známé svými termálními koupelemi, obklopené kouzelnou přírodou s levandulovými a rozmarýnovými loukami. Nachází se kousek od říčky Verdon a v jejím okolí můžete podnikat dlouhé procházky. Určitě navštívíte také ruiny hradu Templářů nebo troglodytní prameny, známé už ve starověku.

V obci jsou k dispozici obchody, potraviny, restaurace, muzeum, kino a řada pamětihodností. Gréoux les Bains nabízí návštěvníkům řadu přírodních i architektonických zajímavostí. Za vidění stojí mimo jiné trhy rukodělných řemeslníků, přírodní park, propasti Verdon či kaple ze 17. století.

V Gréoux les Bains se můžete věnovat různým sportovním aktivitám. V létě se mohou návštěvníci věnovat plachtění, kánoím, hraní tenisu a golfu (golfové hřiště s 18 jamkami), rajtování a rybaření. V okolí Gréoux les Bains se nachází množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Řeka Verdon protéká krajinou od podhůří Alp k údolí Provence u Gréoux les Bains. Severně od Castellane tvoří přehrady Castillon a Chaudanne na řece Verdon dvě protáhlá jezera. Lac D´Esparron je přehrada před lázeňským městem Gréoux les Bains. Je rozlehlá a voda má krásnou modrou barvu. Břehy jsou značně strmé. Okolo jezera vede pěkná silnička, která je bohužel dosti frekventovaná, protože je zde výletní okruh pro auta.

Georges du Verdon - Záblesk smaragdově zelené hladiny řeky Verdon několik stovek metrů hluboko ve vápencovém kaňonu je vysvětlením pro název „zelený dar“. Tento nejhlubší a nejširší kaňon v Evropě, je oblastním přírodním parkem poskytujícím útočiště neobvyklé flóře i fauně. Geograficky se tato soutěska nachází na průsečíku Alp a středozemní krajiny.

Stezka vedoucí tímto kaňonem poskytuje nádhernou, asi 24 kilometrů dlouhou túru. Větší část této stezky je však kvůli náročnosti terénu a nebezpečí otevření vodních přehrad omezena na skupiny s průvodcem. Ti odvážnější mohou vyzkoušet rafting nebo kajaky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie