Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nice - informace o městě

Ve městě Nice se snoubí provensálská duše se srdečnou chutí do života a záplava muzeí s množstvím parků, fontán a palem. Známé letovisko Nice je největším letoviskem Francouzské riviéry. Je proslulé díky kombinaci slunce, moře a luxusu. Krom toho se ve městě nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda.

Nice je hlavní město departmentu Alpes Maritimes, sídlo biskupství a univerzity. Nice je bezpochyby metropolí celé pobřežní oblasti, jejím hospodářským a kulturním centrem. Skládá ze tří zcela odlišných částí: Vieux Nice, staré město a přístav, poitalštěné a velmi osobité, dále vznosný střed města z 19. století za Promenade des Anglais, a elegantní Cimierz, tyčící se nad městem ze severu.

Malým náměstíčkům a kouzelným kaplím starého města vévodí ohromná potemnělá katedrála s blýskající se kupolí obloženou glazovanými taškami. Z všech paláců je nejúžasnější Palais Lascaric se stropem zdobenými freskami. Starobylá část Nice končí u řeky Paillon, jejíž břeh je místem prostorných zahrad, náměstí a fontán, stejně jako pozoruhodné budovy ze skla a mramoru, v nich sídlí muzeum moderního a současného umění.

Bludiště vysokých a úzkých ulic starobylé části Nice je nyní elegantním místem bister, nočních klubů a galerií. Ve vzduchu však stále visí původní vůně sušených ryb a česneku a místní malé obchůdky jsou stále tím nejlepším místem, kde koupit panenský olivový olej. Každodenní trh na Cour Saleya je proslulý svými květinami a místními výrobky.

Zdejší katedrála Cathedrals St Nicolas má rozhodně zajímavou historii. Mnohé napoví název Ruský kostel, pod nímž je často označována. Stojí totiž na místě vily cara Nikolaje Alexandroviče, jenž zemřel v roce 1865 přímo ve vile. Na jeho památku pak nechala jeho manželka postavit katedrálu, která se pak stala symbolem vlasti pro ruské emigranty.

Zbytky opevnění z 11. století dokazují, že zde bylo rodiště města. Po mnoho let zde sídlily kelto-ligurcké kmeny. O několik století později provensálští radní postavili hrad a katedrálu Sv. Marie, jako symbol jejich autority. Hrad i katedrála byly metodicky zničeny Ludvíkem XVI. v 18. století. Z hradu nyní zbyl příjemný travnatý pahorek s několika zbylými kamennými ruin, v létě se zde pořádají koncerty či divadelní představení, ale stále nabízí nejhezčí pohled na město.

Z muzeí určitě stojí za vidění muzeum Marca Chagalla, muzeum Henriho Mattisse a muzeum moderního umění. O obchody, bary a kasina nouzi mít nebudete, najdete je opravdu úplně všude, i poslepu. Nice je zkrátka stvořeno k mírně lenošivému a luxusnímu stylu trávení dovolené s drinkem v jedné ruce a opalovacím krémem ve druhé.

Silnice tvoří bariéru mezi bezstarostným cachtáním v moři a brouzdáním na promenádě, a historickým centrem města plným restaurací. Historické centrum je změť úzkých uliček, chutí a vůní, restaurací, kaváren a obchůdků. Až se tudy budete procházet, budete si myslet, že lidé netráví svůj čas jinak než u jídla.

Tip na výlet

Les Corniches - mezi Nice a Monakem se rozprostírá nádherné panorama skalnatých útesů a oblázkových pláží, kde jsou jako korálky navlečené drobné vesničky přímo stvořené pro jednodenní výlety.

 

Kontextová reklama.

Nice – vychutnejte si atmosféru Provence

Nice – vychutnejte si atmosféru Provence

Na jihu Provence leží Nice, jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst Francie. Je hlavním městem a nejvýznamnějším letoviskem Azurového pobřeží, které je omýváno teplými vodami Středozemního moře. Návštěvníkům nabízí jak historické centrum, tak i perfektní koupání a společenský život. V Nice zkrátka zažijete skvělou dovolenou s nádechem luxusu.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie