Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ansouis - informace o obci

Malá středověká vesnice Ansouis se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Ansouis najdete 29 km od Apt, 32 km od Aix en Provence a 61 km od Marseille. Ansouis nabízí návštěvníkům řadu kulturních možností, v okolí se nachází mnoho zajímavostí, které stojí za vidění. Ansouis je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky.

Veškeré služby jsou k dispozici v obci. Turisté mohou navštívit muzeum a zajímavé pamětihodnosti. Konají se zde koncerty a večerní zábavy, početné letní kulturní animace či přehlídky uměleckých řemesel. Za návštěvu mimo jiné stojí zámek Ansouis z 12. století. V okolí Ansouis je množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole.

Jedna z "nejkrásnějších vesnic Francie" Ansouis je postavená na úpatí hradu, který už od 12. stol. vlastnila provensálská rodina Sabran. Turisté mohou hrad navštívit a najdou zde sbírku nábytku ze 17. a 18. stol. Z terasy se nabízí nádherný výhled po okolí. Za povšimnutí stojí bytelné kamenné stavby a severní zdi, které téměř postrádají okna, protože z této strany vane ledový mistral. Na náměstí si návštěvníci mohou vypít kávu ve stínu platanů v jedné z četných teras kaváren a unášet se tu pravou provensálskou atmosférou.

Bývalá feudální budova sousedí se starodávným farním kostelem, který kdysi tvořil součást hradu coby hradní kaple. Zámek byl postupně opraven a přestavěn do nádherné budovy. Po dlouhé době, kdy v tomto zámku rod nepobýval, ho během druhé poloviny 20. století opravil vévoda Foulque de Sabran-Ponteves.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie