Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oppede - informace o obci

Kouzelná osada Oppede se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Tuto malou vesnici najdete 32 km od St Remy de Provence, 36 km od Carpentras, 38 km od Salon de Provence. Osada Oppede postavená na skalnatém ostrohu, obrostlá bujnou vegetací vypadá jako vesnice opuštěná někdy v 17. stol., což jí dodává neobyčejné kouzlo.

Je zde jen pár obchůdků a jediná kavárna s křesílky na malém náměstí. Proto si toto místo vybírají některé celebrity, aby zde nalezly klid a autentickou atmosféru starých časů. Ruiny středověkého sídla z 12. stol. tam sousedí s kolegiálním kostelem z 10. nebo 11. stol. a restaurovanými domy z 15. a 16. stol. Dlážděné ulice se snoubí s udusanou půdou a starými prádelnami. Projdete-li se uličkami a posedíte na zastíněné terase, odměnou vám bude zvláštní opuštěná atmosféra, která zde vládne.

Za vidění stojí roční pastorální slavnosti v St. Laurent, které se konají 10. srpna, a hudební festival Les Musicales d´Opperde. Návštěvníci se mohou věnovat hraní tenisu. V Oppede je půjčovna kol a horských kol. Jsou zde vhodné podmínky pro horolezectví. Okolí Oppede je vhodné zejména pro milovníky pěší turistiky, cykloturistiky a výletů na horském kole.

Tip na výlet

St.-Rémy-de-Provence
Na úrodné planině na sever od Chaïne des Alpilles najdete kouzelné trhové město. V roce 1889 zde se ve zdejší nemocnici léčil vincent van Gogh. St.Rémy je nejvíce proslulé díky troskám starořeckého města u nedalekého Glanumu. Místo však bylo zničeno během povodní v roce 2003 a je zavřeno.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie