Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Noves - informace o obci

Noves leží v regionu Provence asi 8 km jihovýchodně od Avignon, 15 km severně od St Rémy de Provence a 20 km východně od Tarascon. Stará osada Novès shlukuje své domy kolem skály, na které byl kdysi postaven hrad a dnes se tam tyčí jen pár obrovských borovic.

Dnes v Noves návštěvníci mohou obdivovat románský kostel a hradby z 12. stol. nebo zajít ochutnat známé víno "Cuvée des Amours". V létě mohou návštěvníci využít množství turistických cest v okolí Noves. Zajímavé jsou exkurze do Lubéron, Alpilles nebo ke středozemnímu moři. Za vidění stojí také ateliér umělého skla.

V Noves vesnici se zamiloval Petrarca do své Laury a opěvoval ji ve  svých básních. Patřila tehdy avignonským papežům, kteří tam měli své venkovské sídlo,  a teprve za Ludvíka XI. připadla Francii.

Tip na výlet
Městečku Tarascon, umístěnému za řekou Rhône, vévodí gotický zámek z 15. století, kdysi rušné centrum středověké kultury. Naproti stojící Église de St.-Marthe z 12. století je zasvěcen svatému, který údajně zachránil město před obojživelnou nestvůrou jménem Tarasque, a toto vítězství se dosud vždy poslední víkend v červnu oslavuje.

Avignon si uchovává majestát z dob svého vrcholného období v 14. Století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. Město je dobře chráněno uvnitř svého opevnění. V dnešní době je tu kulturní centrum, které každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem. Centrem festivalu je Place de l´Horloge s gotickou věží, orlojem a rušnými kavárnami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie