Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gigondas - informace o obci

Malá známá vesnice Gigondas se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Městečko najdete asi 40 km od Avignon, 23 km od Orange, 20 km od Carpentras. Gigondas je vhodným místem pro milovníky turistiky a cykloturistiky.

V obci jsou k dispozici obchody, restaurace a řada pamětihodností. Pozornosti návštěvníků by neměly uniknout například kostel Ste Catherine z 11. století, hospice se svými 21 památnými sochami, Dentelles de Montmirail a vinařské statky.

V Gigondas si turisté mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity. Návštěvníci se zde mohou věnovat hraní tenisu a rajtování. V okolí Gigondas se nachází mnoho turistických a cyklistických cest pro túry na horském kole. Jsou zde také vhodné podmínky pro horskou turistiku a horolezectví.

Gigondas leží v oblasti, která je proslulá pěstováním vína. Gigondas patří mezi nejvyšší apelace Cru jižní Rhóny. Toto výrazné, komplexní víno má temně červenou barvu. Ve vůni najdete červené plody a koření s výraznými tříslovinami. Minimální doba zrání je tři roky, ale může se nechat dozrát až 10 let.

Tipy na výlety

Orange - Město Orange stojí za to navštívit pro jeho obdivuhodný římský odkaz. Zdejší vítězný oblouk a divadlo patří mezi nejskvostnější římské monumenty na světě. Orange ležící v údolí řeky Rhone na bývalé římské cestě Via Agrippa, bylo a stále ještě je branou mezi severem a jihem.

Avignon – dobře chráněný uvnitř svého opevnění, si uchovává majestátní sebevědomí z dob svého vrcholného období ve 14. století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. V dnešní době je toto město prosperujícím kulturním centrem, které každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie