Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saignon - informace o obci

Stará vesnice Saignon se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Saignon leží 3 km jihovýchodně od Apt, 57 km od Avignon, 7 km od Caseneuve, 7 km od Buoux, 3 km od Auribeau. Saignon je ideálním místem pro rekreaci milovníků pěší turistiky a cykloturistiky.

Saignon je známé díky početným letním slavnostem a různým pamětihodnostem. Za vidění stojí mimo jiné kostel Notre Dame de Pitié. Vesnice, přilepená k ohromné skále, tyčící se nad údolím města Apt, vybudovaná jako přírodní pevnost, měla ve středověku obranný charakter. Naproti radnice se nachází románský kostel Notre Dame de Pitié ze 12. stol.

Vesnice leží na trase do španělského poutního místa Santiago di Compostella, kde podle legendy byly nalezeny ostatky  Kristova apoštola Jakuba a na jeho počest postavena katedrála, ke které se každoročně schází věřící. Cesta má však sloužit k očištění a meditaci a musí se vykonat pěšky. Proto podél ní byla vybudována útočiště poutníkům, v tomto případě poměrně velký kostel na tak malou vesnici.  I vy  můžete najít útočiště hned naproti  kostelu v restauraci le Baladin  a na malé terase ochutnat vynikající provensálské speciality.

Městečko na vrcholu kopce za velkou skálou poskytuje úchvatný výhled na Luberon a do krajin z vyhlídky na skále. V létě se mohou návštěvníci věnovat například rajtování. V okolí Saignon je množství turistických cest a stezek vhodných pro túry na horském kole.

Zajímavost
Víte, z kolika bylinek se skládá pravé provensálské koření? Složeno je z osmi bylinek – bazalky, dobromyslu, fenyklu, levandule, rozmarýnu, majoránky, saturejky a tymiánu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie