Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port Grimaud - informace o letovisku

Port Grimaud je originální městečko ležící v francouzském departmentu Var v regionu Provence. Je situováno v zálivu Saint Tropez asi čtyři kilometry západně od města Saint Tropez. Port-Grimaud je fascinujícím předchůdcem návratu lidové architektury z 60. let 20. století. Tato důmyslná napodobenina provensálské rybářské vesnice byla vybudovaná architektem Françoisem Spoerrym v letech 1963-66. Tato vesnice v benátském stylu, navržená podle potřeb místních jachtařů, dostala působením času podobu skutečné starobylé vesnice.

Stavby jsou umístěny na poloostrovech a ostrůvcích. Město je jakousi miniaturní napodobeninou Benátek včetně kanálů, mostů a dalších typických rysů benátské architektury. Proto je nazýváno francouzskými Benátkami. Kanály, které protkávají celé letovisko se smíšenou vodou, jsou plné mořských a sladkovodních ryb. Dopravu mezi jednotlivými poloostrůvky městečka zajišťují malé loďky a motorové čluny.

Po romantických kanálech se můžete projet na loďkách, které se zde půjčují. Kavárny a restaurace vybízejí k večernímu posezení. Typický trh s čerstvou zeleninou, chutnými francouzskými sýry a vyhlášenými víny se koná každý čtvrtek a neděli dopoledne. Centrum střediska poskytuje posezení v mnoha útulných restauracích s výbornou kuchyní včetně sezónní nabídky čerstvých jedinečných ústřic, jejichž úprava patří k místní specialitě.

Pláže v Port Grimaud jsou písčité s pozvolným vstupem do vody a patří k nejlepším v této oblasti. Tato oblast se nazývá srdce francouzské riviéry. Pláž je udržovaná a čistá s hrubým pískem. Do samotného městečka je to z okolních kempů 10 minut, což je příjemná procházka a samotné město je krásné, čisté a zajímavé. Prostředí je klidné a všude samá zeleň, městečko má své osobité kouzlo. Neopakovatelnou atmosféru navodí západ slunce nad zátokou St. Tropez.

Tipy na výlety

- z Portu je výborným výletním místem Saint Tropez, autobusem asi 20 minut.
- do Antibes – Marineland – cvičené kosatky, delfí¬ni, mořská zoo, tunel se žraloky
- zájezdy do Monaka a Monte Carla, není problém koupit zájezd na místě u kterékoliv CK
- zakoupit lze výlety na další atraktivní místa jako je Grand Canyon Verdon, Toulon a Marseille atd.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie