Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fayence - informace o obci

Malá kouzelná vesnice Fayence se nachází na jiho-východě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Fayence se nachází v nadmořské výšce 350 m a leží asi 25 km od Grasse, 30 km od Saint-Raphael a 35 km od Cannes. Fayence je malé městečko na kopci s nádherným výhledem.

Malebná vesnice ve vnitrozemí má opevněnou Saracénskou bránu ze 14. století a farní kostel se zvonicí hodinové věže z tepaného kovu. Nachází se zde také hrad z 12. stol. V každém případě je to ideální místo pro procházky ve starých uličkách a návštěvě místních trhů (úterý a čtvrtek) a hospůdek (auberge). Fayence je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Ve Fayence je také množství obchodů, které ocení zejména ženy. Jsou zde k dispozici také supermarket, pekařství, boutique, banka, pošta, restaurace a pamětihodnosti. Fayence nabízí oblázkovou pláž, potápění, plachtění (je zde i škola plachtění), kánoe, rybaření, tenis a také golf (golfové hřiště s 18 jamkami).

Hřiště Terre Blanche Le Chateau a Terre Blanche Le Riou byla postavená v roce 2003-04. Hřiště byla zaintegrovaná do původní krajiny. Náročné hřiště se skládá ze čtyř pásů, každý s devíti jamkami v blízkosti klubovny. Hřiště je lehce zvlněné, ferveje jsou široké a gríny jsou velmi rychlé. Obě hřiště mají hodně vodních překážek a jsou z nich pěkné výhledy do okolní krajiny.

Tipy na výlety

Vodním i jiným letním sportům se návštěvníci mohou věnovat v Saint Cassien (10 km od Fayence). Navštivte všechny místní vinaře nebo výrobce olivového oleje, cena je příznivá a kvalita vysoká.

Piccassova krajina

Pobřeží na jih od Grasse je především Picassovou krajinou. Tento umělec strávil většinu svého života v Juan-les-Pins, Antibes a Cannes. Zemřel v Mougins, dnes elegantní vesnici na kopci s nádhernými výhledy množství uměleckých galerií. Mougins je také místem, kde se dá skutečně na úrovni věnovat místním kulinářským specialitám. Nejelegantnější ze všech je Moulin de Mougins – mlýn, který byl proměněn v ráj francouzské gastronomie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie