Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St Rémy de Provence - informace o městě

Na úrodné planině na sever od Chaïne des Alpilles najdete kouzelné trhové město. Malé město St Rémy de Provence se nachází v centru regionu Provence, na jihovýchodě Francie. St Rémy de Provence leží 20 km jižně od Avignon a 25 km severně od Arles. St Rémy de Provence nabízí návštěvníkům možnost věnovat se různým kulturním i sportovním aktivitám.

St. Rémy de Provence – to je brána do pohoří Alpilles, rodiště Nostradama, město kaváren pod platany, starobylých kašen, klášterů, kaplí, působivých hotelů z 18. stol., často přeměněných na umělecké galerie a butiky s art deco. Krása okolní krajiny a zvláštní světlo inspirovalo mnohé umělce, spisovatele a malíře, básníka Frederica Mistrala, skladatele Charlese Gounoda a Vincenta van Gogha, který  zde namaloval během jediného roku přes 150 pláten.

V roce 1889 se Vincent van Gogh léčil ve zdejší nemocnici. Můžete navštívit křížovou chodbu z 12. století a také Centre d´Art Présence Van Gogh v Hôtel Estrine z 18. století. Poslední rok života strávil 1889-90 v klášteře St. Paule de Mausole, kde také zemřel. Místní Musée des Aromes de Provence je věnováno tradičnímu pěstování bylin.

St.-Rémy je ale proslulé především svými troskami starořeckého města u nedalekého Glanumu. Místo bylo však zničeno během povodní v roce 2003, a tak je nyní zavřeno. V St Rémy de Provence se konají trhy ručních řemesel v různých ročních obdobích. V obci se konají početné kulturní pořady.

St Rémy de Provence zaujme zejména milovníky pěší turistiky a horských kol, protože v jeho okolí se nachází mnoho turistických cest a možností pro túry na horském kole. V létě se mohou návštěvníci koupat v bazéně, hrát tenis či věnovat se rajtování.

Pouhý 1 km na jih od St. Rémy leží antický  Augustův oblouk z r. 20 před Kristem, zdobený reliéfy zobrazujícími dobytí Galie Césarem. Hned vedle něho je mausoleum des Jules ze stejné doby. Naproti  je důležité galorománské místo Glanum ležící kdysi na cestě Via Domitia, spojující  Itálii se Španělskem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie