Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fréjus - informace o letovisku

Historické město Fréjus se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Kouzelné přístavní městečko s bohatou historií se nachází na Azurovém pobřeží mezi Cannes a St. Tropez. Přístavní město založené Juliem Ceasarem již v roce 49 před naším letopočtem se nachází ve vzdálenosti 3 km od slavného turistického letoviska a městečka četníků, Saint Tropez. Letovisko má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout.

Fréjus si dnes uchovává mnoho tváří, římské památky se tu mísí s nejnovějšími stavbami, kavárny a bary přetékají lákadly, ale zároveň si uchovávají svou specifičnost. Fréjus - (Forum Julii) založený Juliem Caesarem, je obzvlášť bohatý na římské a středověké ruiny. Ačkoliv je původní římský přístav zanesený naplaveninami, zůstal zde poměrně velký amfiteátr a fragmenty akvaduktu, vstupní brány a divadla.

Fréjus je nazýván Pompejemi v Provence, a to právě kvůli všudypřítomným římským pozůstatkům. Ty naleznete všude mezi současnou zástavbou, zdejšími bary, butiky a kavárnami. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti středověku patří gotická a renesanční katedrála s elegantní křížovou chodbou, biskupský palác ze 14. století a jedno z nejstarších baptisterií ve Francii, pravděpodobně z 5. století.

Fréjus je staré římské město a bývalý největší vojenský středozemní přístav. Naleznete zde amfiteátr, kde se odehrávají býčí zápasy. V centru se nachází biskupská čtvrť obehnaná zdí, kde se pravidelně konají trhy. Návštěvu sem je dobré načasovat na první červencový týden, kdy se koná festival neworleanského jazzu (Compétition Internationale de Jazz New Orleans). Po celý týden potkáte v každé ulici, na každém rohu a na každém místečku v přístavu profesionální i amatérské hráče.

Přístav a dlouhá písečná pláž a koupání v moři přinášejí tu pravou letní atmosféru. Pláže Fréjus jsou dost veliké a soustřeďuje se zde hodně lidí. Je odtud výhled na lodě a hodně se zde sportuje. Můžete se potápět, surfovat i plachtit. Zejména dětem se ve Fréjus bude líbit návštěva aquaparku a zoologického parku Safaripark. Milovníci červeného by si taky přišli na své. Mladí vinaři vás přivítají pořádnou ochutnávkou znamenitých vín – třeba Víno Chateau de Cabran je obzvlášť lahodné.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie